Στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου οι Κατσάνη – Βενιέρης [pics – vids]

Νικητές των μεγάλων τελικών που πραγματοποιήθηκαν χθες το μεσημέρι στο Naxos Tennis Club, ήταν η Ευδοκία Κατσάνη και ο Γιάννης Βενιέρης, στους αγώνες που μπορέσατε να τους παρακολουθήσετε ζωντανά, μέσα από την συχνότητα του Arthografos.gr.

Οι τελικοί Ανδρών – Γυναικών του Final8, που αφορούσαν το Πρωτάθλημα Ladder της περιόδου 2018-2019, ήταν συναρπαστικοί, καθώς και οι δύο αναμετρήσεις κρίθηκαν στις λεπτομέρειες.

Στο πρώτο κατά σειρά τελικό των Ανδρών, ο Γιάννης Βενιέρης επικράτησε του Μανώλη Μανωλά, κατακτώντας την πρώτη θέση του Πρωταθλήματος.

Δείτε σε επανάληψη τον τελικό των Ανδρών:

Στον επόμενο αγώνα, στον τελικό των Γυναικών, νικήτρια αναδείχθηκε η Ευδοκία Κατσάνη επί της Σουζάνα Ρίτσι, παρότι η ίδια αντιμετώπιζε από τα μισά του αγώνα, πρόβλημα τραυματισμού.

Δείτε σε επανάληψη τον τελικό των Γυναικών:

Στο τέλος του κάθε αγώνα ακολούθησε η ανάλογη βράβευση αλλά και οι καθιερωμένες φωτογραφίες, ενώ πλέον το ραντεβού δόθηκε για το επόμενο διάστημα και κατά την διάρκεια του καλοκαιριού, στο οποίο θα διεξαχθούν αγώνες με αθλητές από όλα τα μήκη και πλάτη της χώρας μας.

Αξιοσημείωτο οι πολύ καλές εγκαταστάσεις του αθλητικού κέντρου στην καρδιά της Νάξου (naxos tennis club) οι οποίες είναι μια πραγματική όαση, σε όσους είναι λάτρεις του τένις.