Την 3η της νίκη με 61-36 πήρε το απόγευμα του Σαββάτου η ΑΕ Σαντορίνης επί του Πανναξιακού για τις Γυναίκες.

Οι γηπεδούχος ομάδα του κ. Χατζηαυγουστίδη πήρε από νωρίς το ηνία του αγώνα κλείνοντας την 1η περίοδο με 18-12, με την φιλοξενούμενη ομάδα της Νάξου ωστόσο να είναι μέσα στο παιχνίδι.

Ωστόσο στην 2η περίοδο ο ρυθμός του αγώνα άλλαξε και με το επιμέρους 16-5 η ΑΕΣ κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με double score (34-17).

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Τάσου Βάβουλα προσπάθησε να μπει ξανά στο ματς ωστόσο η έλλειψη επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων (πρώτη εμφάνιση απόψε), τις στοίχισε το παιχνίδι.

Η 4η περίοδος ήταν περισσότερο διαδικαστικού χαρακτήρα. Το τελικό 61-36 διατήρησε την ΑΕ Σαντορίνης στην πρώτη θέση με 6 βαθμούς.

ΑΕΣ: 4.ΒΑΡΒΑΡΗΓΟΥ Α, 5.ΤΣΟΛΑΚΙΔΟΥ Α-4 πόντους, 6.ΤΡΟΥΝΙ Ο, 7.ΦΟΥΣΤΕΡΗ Δ-1 πόντο, 8.ΤΣΟΥΠΑ Π-21 πόντους,  9.ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Φ -14 πόντους,  10.ΣΕΛΑΜΗ Τ – 1 πόντο, 11.ΓΟΥΣΙΑ Κ – 5 πόντους,
12.ΔΕΛΙΑΛΗ Α – 9 πόντους,  13.(16)ΞΑΓΟΡΑΡΗ Α-2 πόντους,  14.ΧΑΤΖΗΑΥΓΟΥΣΤΙΔΗ Ι-2 πόντους,  15.(17)ΝΑΝΑ Α-2 πόντους

Προπονητής : ΧΑΤΖΗΑΥΓΟΥΣΤΙΔΗΣ Π

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ: 4.ΒΑΒΟΥΛΑ ΑΙΚ-2 πόντους,  5.ΚΡΗΤΙΚΟΥ Ι, 8.ΑΝΕΒΛΑΒΗ Ν – 2 πόντους, 9.ΚΑΤΣΟΥΛΗ Σ-12 πόντους,  11.ΜΥΛΩΝΑ ΑΙΚ- 6 πόντους,  12.ΠΡΕΒΟΛΗ Σ-2 πόντους,  13.ΔΕΤΣΗ Α- 9 πόντους,  14.ΚΕΡΑΜΙΩΤΗ ΑΔ-3 πόντους

Προπονητής : ΒΑΒΟΥΛΑΣ Τ

Η εικόνα ίσως περιέχει: 8 άτομα, , τα οποία χαμογελούν

Δεκάλεπτα: Α 18-12 , Β 16-05 (ημίχρονο 34-17),Γ 13-10,Δ 14-09

Τελικό σκορ 61-36
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : Α)ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Κ – Β) ΓΑΒΑΛΑΣ Μ