Την τέταρτη του νίκη στο Πρωτάθλημα των Εφήβων πήρε απόψε το μεσημέρι ο Πανναξιακός, επικρατώντας εντός έδρας του Μαρπησσαϊκού με 71-51.

Ο Μαρπησσαϊκός κατάφερε να φανεί ανταγωνιστικός στο πρώτο ημίχρονο, βάζοντας δύσκολα στους γηπεδούχους. Οι φιλοξενούμενοι παρέμεναν κοντά στο σκορ, ειδικά στην 1η περίοδο, ωστόσο από την 3η περίοδο και μετά έχασαν τον ρυθμό τους, με αποτέλεσμα ο Πανναξιακός να μπορέσει να πάρει μια σημαντική διαφορά ασφαλείας, η οποία διατηρήθηκε έως το τέλος του αγώνα.

Με αρκετό κόσμο το κλειστό της Νάξου από νέα παιδιά κυρίως, με συνθήματα εκατέρωθεν, σε πολύ όμορφο κλίμα μεταξύ των δύο ομάδων.

Δεκάλεπτα:20-20/19-12/18-08/14-11/

Διαιτητές: Σαμοθράκης Α. / Γεωργόπουλος Χ.

Πανναξιακός ΑΟΝ:(Παπαβασιλείου Κ.): Σαράντος, Κρητικός, Κορακίτης, Αρτσάνος, Μαυρομάτης, Απειρανθίτης, Γρυλλάκης, Λιανόπουλος, Φλεριανός, Τομπάς.

ΑΜΕΣ Μαρπησσαικός (Μουρογιάννης Β.): Χαλιάς Λ.,Μελανίτης Μ.,Μπουραντάς Ν.2,Προμπονάς Σ.,Ρούσσος Γ.,Ζωντανός Β.14,Μπάλιος Β.08,Γεωργίτσος Γ.9(1),Λουκής Γ.12(2),Αρκουλής Μ.6,Πετρόπουλος Σ.